Семінар по правовій адвокації в Україні
22.05.2015

 В Києві 14 - 15 травня пройшов семінар "Кидаючи виклик порушеням прав дитини з допомогою правової адвокації". Семінар був організований спільно Жіночим Консорціумом України,  CRIN , Юридичною фірмою "Фомін, Сергієнко та партнери" та  Коаліцією НУО"Права дитини в Україні", за  фінансової підримки Save the Children International.

 Загальною метою семінару є планування стратегій - у тому числі стратегічних судових процесів - для зміни законодавства з метою переведення національного законодавства у ряд з міжнародними стандартами щодо захисту прав дітей.

На семінарі були порушені чотири теми:

  • насильство щодо дітей;
  • діти у конфлікті з законом;
  • діти з обмеженими можливостями;
  • дискримінація певних груп дітей.

Наприкінці семінару учасники розробили детальні плани з адвокації.

 

Джерелом ініціативи проведення такого семінару в Україні стало існування активного неформального об'єднання організацій, що працюють з питань прав дитини, готових  спільно вести кампанії з правової адвокації. Крім того, в 2013 році була проведена реформа юридичної допомоги, в результаті чого в кожному регіоні України були відкриті безкоштовні юридичні центри. Все це створило сприятливі умови для початку проведення кампаній з правової адвокації в країні.

 

 Звіт по семінару ви можете переглянути за посиланням (версії російською та англійською мовами):

 

 

 

 

 

Блог

Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.

24.05.2017

Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.

27.04.2017

Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?

26.04.2017