Міцні коаліції на захисті прав дитини: навчальний компонент
06.11.2015

 На початку листопада представниці Коаліції «Права дитини в Україні» взяли участь у тренінгу зі зміцнення коаліцій НДО, які працюють на захист прав дитини. Тренінг відбувся 1-2  листопада у м. Тбілісі.

У заході взяли участь дитячі правозахисники з 7 країн Чорноморського регіону: Азербайджану, Болгарії, Вірменії, Грузії, Молдови, Румунії, України. Дитячі правозахисники обговорили дотримання прав дитини в кожній крані та роль, яку відіграють коаліції в цьому процесі. Досвід кожної країни представляв унікальність діяльності недержавного сектора в цих країнах та налаштованість громадянського суспільства займатись захистом прав дитини.

Тренінг проводили представники та представниці болгарської Національної мережі за дітей та ChildPact (Коаліції дитячих мереж Чорноморського регіону).

В ході тренінгу учасники дізналися про те, що задля успіху у сфері захисту прав дитини в країні важливим є функціонування організованого об’єднання НДО, яке постійно працює над власним розвитком та зміцненням, вибудовує комунікації між собою та зі ЗМІ, спільно визначає та реалізовує адвокаційні кампанії. 

Євгенія Павлова, президент всеукраїнської фундації «Права дитини», яка є членом української коаліції, зауважує: «Приємно вразила активність молдовських та болгарських колег, членство в коаліціях яких складає не один десяток НДО. В переважній більшості це НДО, які надають послуги безпосередньо у своєму населеному пункті, охоплюючи таким чином чи не кожну територіальну громаду».

Юлія Савельєва, представниця ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» також поділилася своїми враженнями з приводу участі у тренінгу: «Для коаліції, яка об’єднує у своєму складі близько сотні організацій, дійсно не постає питання авторитетності. Діяльність наших найближчих сусідів є тому підтвердженням. Можливість приймати участь у процесах, які відбуваються на рівні країни – це те, до чого «відкривають двері» консолідація організацій та широко представлене ними експертне поле». А це – можливість впливати на державну політику у сфері прав дитини».  

У найближчих планах Всеукраїнської коаліції «Права дитини в Україні» - тісна співпраця з колегами з Чорноморського регіону, які вже мають напрацювання у напрямку захисту прав дитини та щиро готові ділитись своїм досвідом.

Захід відбувся за підтримки мережі ChildPact  та Міжнародної організації World Vision

 

Блог

Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.

24.05.2017

Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.

27.04.2017

Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?

26.04.2017