Круглий стіл «Дотримання Конвенції ООН про права дитини в Україні»
09.11.2015

Комітет Верховної Ради України у справах сім'ї, молоді, спорту та туризму у співпраці з Коаіліцією громадських організацій «Права дитини в Україні» та Save the Children International проводить засідання «круглого столу» на тему: «Дотримання Конвенції ООН про права дитини в Україні». Захід відбудеться 19 листопада 2015 року та присвячений 26-ої річниці Конвенції ООН про права дитини.

Під час засідання круглого планується обговорити такі питання:
загальні заходи щодо впровадження Конвенції (координація, політика у сфері захисту прав дитини, виконання Закону України «Про загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року та розподіл коштів);
громадянські права і свободи (реєстрація народжень; катування та інші жорстокі, нелюдські або такі, що принижують гідність види поводження з дитиною чи покарання);
сімейне середовище та альтернативний догляд;
базове медичне обслуговування та соціальне забезпечення;
освіта, дозвілля та культурна діяльність;
спеціальні заходи захисту вразливих груп дітей, зокрема дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей, які перебувають у зоні антитерористичної операції та на тимчасово окупованій території, дітей-шукачів притулку та дітей-біженців, дітей, які постраждали від сексуального насильства, дітей, які перебувають у конфлікті з законом.

Круглий стіл відбудеться 19 листопада о 14.00.
Адреса: вул. Грушевського, 18/2, кім. 12,
З метою забезпечення своєчасної підготовки «круглого столу» просимо Вас поінформувати секретаріат Комітету про свою участь до 13 листопада 2015 року, в тому числі надіслати відповідне повідомлення на електронну адресу:molokanov@rada.gov.ua.
Контактні телефони: 255-32-99, 255-31-14, 255-31-11.

Блог

Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.

24.05.2017

Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.

27.04.2017

Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?

26.04.2017