Чи почує країна голоси дітей? Результати моніторингу «Голоси дітей»
20.11.2015

  20 листопада відбулася прес-конференція за результатами унікального моніторингу «Голоси дітей». Головною її темою стали основні проблеми дотримання прав дитини та  рекомендації дорослим з вуст юних моніторів. Унікальність дослідження полягає в тому, що його провели саме діти віком від 12 до 16 років. 

Презентація результатів моніторингу приурочена до 26- річниці конвенції ООН про права дитини. Для більшості населення України 20 листопада - звичайний день. Тільки ті, хто займається правами дитини і частково самі діти знають, що це дуже важлива і символічна дата - Всесвітній день дитини. Саме в цей день Коаліція неурядових організацій «Права дитини в Україні» презентує попередні результати унікального дослідження прав дитини.

 В Україні більшої популярності набув День захисту дитини, але Коаліція «Права дитини в Україні» стверджує, що дитину потрібно не лише захищати, а й забезпечувати реалізацію її прав та давати можливість участі у прийнятті рішень – особливо у питаннях, які її стосуються. Не дивлячись на ратифікацію Україною Конвенції ООН з прав дитини, близько 8 мільйонів населення України, а це наші громадяни у віці до 18 років, мають набагато менше можливостей бути почутими, ніж будь-яка доросла людина.


Дослідження було проведено групою дослідників і дослідниць (12 дітей віком від 12 до 16 років з 6 населених пунктів України: м. Біла Церква, м. Житомир, м. Київ, м. Суми, м. Харків, с. Шевченкове) та представництва Коаліції «Права дитини в Україні». Опитування проводилось серед дітей 12-16 років. В ході дослідження було зібрано 176 анкет. Дослідження проведено з у школах через анкетування за методикою, адаптованою дітьми з аналогічного у Швеції. 

 

 
Блог

Практика обшукування учнів на ЗНО порушує права дитини – правозахисники

Правозахисники занепокоєні практикою персональних обшуків за допомогою металошукачів учнів, які проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Вони вважають, що це порушує права дитини на свободу та недоторканість, а також створює для дітей додаткову стресову ситуацію.

24.05.2017

Через останні реформи школи не зацікавлені фіксувати жорстоке поводження з дітьми – експертка

В умовах існуючої на сьогодні системи попередження насильства та жорстокого поводження щодо дітей школи не зацікавлені фіксувати випадки жорстокого поводження та передавати цю інформацію до координуючого органу.

27.04.2017

Права дитини не в пріоритеті?

Ситуація в Україні з захистом прав дитини системно погіршується. Що можна змінити?

26.04.2017